Arama: Gelişmiş ]
Get Adobe Flash player
Satınalmacıyız BİZ
“Satınalmacıyız BİZ” nedir ?

 Satınalma profesyonellerinin meslekleri ve kariyerlerleri ilgili konularda yararlanabilecekleri bilgileri içeren , birlikte fikir alış verişinde bulunacakları bir bilgi ve tecrübe paylaşımı alanıdır. Ayrıca gerçek hayatta Satınalmacıların karşılaştıkları sorunları ve çözüm yöntemlerini sunan, ihtiyaç duydukları pratik ve güncel bilgilerle desteklenen bir yapıdadır.

Satınalma profesyonellerinden oluşan Üyeler forum alanında ilgi alanları ile ilgili bilgiler edinebilir , yazılan yazılara yorum yapabilir ve isterlerse tecrübelerini diğer satınalma profesyonelleri ile paylaşabilirler.

 “Satınalmacıyız BİZ” platformunu satınalmaya işine yeni başlayanların yanı sıra tecrübeli satınalma personellerinin de yararlanacağını düşünüyoruz.

 Ayrıca , Satınalma Profesyonellerinin sorunlarını anlamak , nasıl çalıştıklarını öğrenmek isteyen satış ve pazarlama grupları başta olmak tedarik sürecine etki eden tüm grupların ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Üst düzey yönetici ve firma sahiplerinin bu kaynaklardan yararlanarak işletmelerinin çok önemli bir unsuru olan satınalma ve tedarik işlemlerini nasıl daha etkin yapabilecekleri konusunda bilgi sahibi olabilirler.


Timuçin ACAR
Zamanında Nitelikli Tedarikçi Temini

Satın alma profesyonellerinin en büyük sorunlarından biri de zamanında nitelikli tedarikçilere ulaşmanın oldukça zor olmasıdır. 

Özellikle acil olan tüm satın alma  işlemler beraberinde hızlı tedarikçi temini g...


05.11.2014 15:08:04
Okunma(1) Beğenme(0) Yorum (0)


Adem Ağbal
Rekabet Avantajı Sağlamak

Günümüz iş dünyasında rekabet avantajı sağlamanın yolu, ürüne odaklanmaktan daha fazla tedarik zincirinin etkin bir şekilde yönetil...08.11.2012 14:50:04
Okunma(39) Beğenme(2) Yorum (0)


Adem Ağbal
E-tedarik sistemlerinin KOBİ'lere yararları

E-tedarik sistemlerinin KOBİ'lere yararları tedarikçi ve alıcı olmak üzere 2 açıdan incelenebilir.

 Tedarik zincirlerinde çoğu...06.11.2012 17:21:52
Okunma(42) Beğenme(2) Yorum (0)


Timuçin ACAR
Klasik Satınalma Stratejileri

Satınalma aşamasındaki klasik yöntem ile yapılan pazarlıklar çoğu zaman kişilerin bireysel yetenekleri ile ilgilidir. Nasıl ki aynı ürünü aynı kitleye satan iki pazarlamacı düşündüğümüzde iyi bir pazarlamacı diğerinden daha fazla satabilirse. Sa...


02.10.2012 16:13:27
Okunma(67) Beğenme(3) Yorum (0)


Timuçin ACAR
Mal ve Hizmet Alımlarında Gümrükte Karşılaşılan Sorunlar-Vergilendirme

Yurtdışından alınan ürünlerde dikkat edilmesi gereken bir başka noktada farklı vergi kategorilerine giren ürünlerin aynı paket içerisinde yer almamasıdır. Gümrük işlemlerinde aynı kutudan farklı sınıflara ait mallar çıktığından ürünlerin tamamı ...


02.10.2012 16:13:03
Okunma(28) Beğenme(2) Yorum (0)


 1 2 3  
Sistemde 4356 firma, 534 ürün, 242 ilan bulunmaktadır. Online kullanıcı sayısı : 64