Arama: Gelişmiş ]
Get Adobe Flash player

E-TEDARİK MERKEZİ

E-Tedarik sisteminin  müşterileri  E-Tedarik Merkezi sayesinde tedarikçilerin profillerini inceleyerek kolaylıkla güvenli tedarikçi arayıp bulabiliyorlar. Tedarikçilerin profillerinde verilen bilgilere ve e-tedarik performanslarına bağlı olarak oluşturulan e-ihale endeksi ve bilinilirlik endeksi tedarikçileri değerlendirmekte ve yönetmekte çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

E-tedarik Merkezi sayesinde ;

1-    Üyeler kendi detaylı firma profillerini sistem üzerinde oluşturabilmesi

Böylece üyelerin sanal mağazalarının E-Tedarik Merkezi üzerine taşınması sağlanmaktadır. Üyeler ürün / hizmet kataloglarını, sertifika ve kalite belgelerini sisteme yükleyip yönetebilirler. Bir çok müşteri tarafından istenen ve tedarikçi olmak için zorunlu tutulan firma dokümanlarını (vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi vb.) kendi profillerine yükleyip takip edebilirler.

2-    Tedarikçilerin E-Tedarik performanslarının kendi profillerinde görüntülenmesi

Tedarikçilerin e-tedarik sistemi üzerinden katıldığı e-ihale adeti, e-ihale hacmi, ilk 3 sırada bitirdiği e-ihale adeti vb. bilgileri profillerinde görüntülenir.

3-    Üyelerin kendilerini potansiyel müşterilere sistem üzerinden kolaylıkla önerebilmesi

Üyeler potansiyel müşterilere kendi firmalarını önerebilir. Benzer şekilde tedarikçi havuzunda bulundukları müşterilere yeni ürün ya da hizmet önerisinde bulunabilir.

4-    Müşteriler üye profillerini inceleyerek kolaylıkla firmaları değerlendirebilmesi

Müşteriler, tedarikçilere ait firma dokümanlarını sistem üzerinden yönetebilir ve bilgilerin güncelliğini sistemden kontrol edebilir. Müşterilerin tedarikçileri etkin bir şekilde yönetmesini sağlayan favorilerim, takip listelerim vs. fonksiyonları vardır.

5-    E-tedarik Merkezinde Üyelerin ilan yayınlayabilmesi

Üyelere ait spot alım, spot satış, tedarikçi talebi ve genel amaçlı duyuruların oluşturulması ve ilgili firmalar tarafından görüntülenmesi sağlanmaktadır.

 

6-    E-tedarik Merkezi üzerinden iletişim

Müşteri ve tedarikçiler bilgi talebi, teklif isteği ve siparişle ilgili yazışmalarını sistem üzerinden yapılabilmektedir.

 

Sonuç olarak :

E-tedarik Merkezini kullanan firmalar geleneksel yolla oldukça zahmetli ve maliyetli olan işlemlerini çok kolay ve kısa sürelerde güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. E-Tedarik Merkezi sayesinde alıcılar ve satıcılar güvenli bir ortam üzerinden birbirlerini tanıyarak kolaylıkla ticaret yapabilmektedir.